Öne Çıkanlar Stevie Awards depolama alanlar karalar group mine liman The Roof Bar

"Yeni ofis, personelin çalışma isteğini artırdı"
TeamFores tarafından sürdürülebilir, çağdaş ve akıllı ofis sistemiyle tasarlanan DRD Filo Kiralama'nın merkez ofisi hareketli, esnek ve pozitif çalışma anlayışı sunuyor. Mimar Serter Karataban liderliğinde tasarlanan ofis, iç mimarisiyle, personelin motivasyonunu ve şirketin verimliliğini artırıyor. Ayrıca Kağıthane’de bulunan ofis, firmanın “En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler Listesi”nde hızla üst sıralara çıkmasını sağladı.

Türkiye’nin, tamamı yerli sermayeli en büyük araç kiralama şirketi olan DRD Filo Kiralama, yeni ofisinde çalışanlarına sunduğu yeniliklerle ve kolaylıklarla “En Çok Çalışılmak İstenilen Şirketler Listesi”nde üst sıralara yükseldi. DRD’nin Kağıthane’deki merkez ofisi kısa süre önce Mimar Serter Karataban liderliğindeki TeamFores tarafından tasarlandı. DRD Filo Kiralama'nın merkez ofisi büyümeyi kaldıramadığından, DRD Filo Kiralama, Kağıthane’de yer alan iki bin 500 metrekarelik yeni ofisine taşındı. Firmanın kurumsal ve vizyoner üst yönetimi, yeni ofislerinin personel verimliliğini en üst seviyeye taşıyacak, orta vadedeki büyüme hedeflerini karşılayabilecek, esnek ve çağdaş bir anlayışıyla tasarlanmasını istedi. Yeni ofisin tasarım ve AR- GE çalışmaları yaklaşık 8 ay, uygulaması ise yaklaşık 5 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Çalışma masalarından toplantı oturmalarına, yazıcı ünitelerinden hareketli kesonlara, çöp ayrıştırma birimlerinden dosya depolama sistemlerine kadar her birim, bu proje için özel olarak tasarlanarak hayata geçirildi.

Ofis, günümüz çalışanının değişen çalışma alışkanlıklarına akılcı ve sade çözümler sunuyor. Yapılan tasarım mekanların çok fonksiyonlu olarak kullanılabilmesini sağlarken, farklı fonksiyonlara da yer açabiliyor. Sosyal donatıların kurgulanmasındaki başarı, aynı ofiste çalışıp, birbirini tanımayan insanların kaynaşarak doğru bir etkileşimle verimliliklerinin arttırılmasını da sağlıyor.

Kişi sayısına ve ihtiyaca göre enerji kullanıyor

Teknolojiden üst düzeyde faydalanılan merkez ofiste, kullanılan otomasyon sistemleri sayesinde, mekanik koşullar ve aydınlatma kişi sayısı ve kullanım senaryosuna göre çalıştırılarak, gereksiz enerji tüketiminin önüne geçildi. Enerjinin dengeli kullanımı, gereksiz cihazları çalıştırmanın önüne geçtiğinden, mekana akustik konfor olarak da yansıdı. Böylece zaten jeotermal enerji ile iklimlendirilen bir binada bulunan ofis tasarımında, enerji sürdürülebilirliği de desteklendi. Ofis mobilyaları eğitsellik ve sosyal sorumluluk yönü de göz ardı edilmeden tasarlandı. Bu mobilyalar kullanıcıyı mekana ya da masaya bağlı olmaktan kurtarıp, özgür ve tümel mekanı sahiplenici bir ofis ortamı yarattı. Mobilyaların kullanımının kişiyi hareket etmeye yönelttiği ofiste, durağan ve rutin bir çalışma ortamının önüne geçilmek istendi. Projeyi özel kılan en önemli faktörlerden biri, çalışma alanlarını daha az alanda çözümleyip, sosyal alanlara daha fazla yer sunması. Bunlar yapılırken de çalışanın motivasyonu üst seviyede tutuldu. Binada sosyal hayata katkının başka bir parçası olarak da tüm dinleri kucaklayıcı birer meditasyon alanı olarak düşünülen dua odaları bulunuyor.

Aziz Sarıyer, Derin Sarıyer ve Tanju Özelgin gibi isimlerin tasarımları ofise ayrı bir değer katmış

Ofisi oluşturan her metrekare, TeamFores tarafından tek tek ve özenle tasarlandı. TeamFores tarafından, Türkiye’nin en önemli ressamlarının her mekan için özenle seçilmiş eserleri, ofisin geneline bir sanat galerisi niteliği kazandırırken, TeamFores’e ait tasarımların yanı sıra Aziz Sarıyer, Derin Sarıyer ve Tanju Özelgin gibi ünlü tasarımcıların ürünleri ve mobilya çözümleri de mekanlara değer katan ürünlerden biri. Taşındıkları yeni ofisin, eski ofislerine göre çok fazla avantajının olduğunu ve bunun çalışanların işe geliş gidiş saatlerinden çalışma şekillerine, giyim kuşamlarından birbirlerine davranışlarına kadar birçok alanda olumlu etkisi olduğunu söyleyen DRD Filo Kiralama CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aytekinhan Yıldırıcı “Yeni ofisimize taşındığımızda yeni koşullara, personel servislerinin düzenine, mesai başlangıç - bitiş saatlerinin yerel koşullara göre adaptasyonuna alışmak biraz zaman aldı. Diğer taraftan bir mağaza veya doğrudan satış yapılan bir konumda değiliz. Dolayısı ile değişimin mali etkileri ölçümleyebilmek çok kolay değil. Lakin şunu kesinlikle ifade edebilirim; öncelikle finansal bir kuruluşuz ve özellikle banka, finans kuruluşları ve denetim şirketleri ile yoğun iş birliklerimiz var. Burada misafir ettiğimiz kurum ve kişiler üzerinde oluşan etkiyi şaşkınlık, saygı ve güven kelimeleri ile özetleyebiliriz. Bu etkinin doğal bir sonucu işlerimize yansıyor, bu kesin. Şunu biliyorum ki, yapılan küçük bir araştırmada 'En çok çalışılmak istenilen şirketler' listesinde hızla üst sıralara çıkıyoruz” dedi. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.