Öne Çıkanlar Stevie Awards şarap soğutucu Polimeks Yekta Kopan uzaktan erişim

Mobilya sektörünün bölgedeki en büyük fuarı ziyaretçilerini ağırlıyor
TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 25 Ekim’de açılışı yapılan ve bölgenin en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan Adana Mobilya Dekorasyon Fuarı, büyük ilgi gördü. Adana, Mersin, Hatay, Niğde, Yozgat ve İnegöl’den toplam 98 firmanın katıldığı fuara, 12 ülkeden 200 kişilik firma temsilcisi geldi.

TÜYAP Adana Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası, Adana Mobilya Sanayicileri İş Adamları Derneği, Akdeniz İhracatçılar Birliği ve Çukurova Fuarcılık A.Ş. destekleri ile hazırlanan 10’ncu Adana Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

Fuara, Adana, Mersin, Hatay, Niğde, Yozgat ve İnegöl’den toplam 98 firma katılırken, Hindistan, Dubai, İsrail, Irak, İran, Filistin, Tunus, Oman, Ürdün, Özbekistan, KKTC, Lübnan’dan 200 kişilik firma temsilcisi, iş anlaşmaları yapmak üzere Adana’da ağırlandı. Fuarda yurt içinde toptan ve perakende satışı yapan firmalar, yurt dışından gelen yabancı firma temsilcilerinin görüşmeleri kapsamında ilk üç günde 20 konteyner ürün bağlantısı yaptı.

TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, fuarlı ilgili değerlendirmesinde, mobilya konusunda bölgenin en önemli üretici ve ihracatçı firmalarının katıldığı Adana Mobilya Dekorasyon Fuarı’nın, sektörde bölgenin gücünü, ülkemize ve tüm dünyaya göstermesi bakımından önemini her geçen yıl artırdığını söyledi.

Fuara katılan firmaların klasik mobilya, ev mobilyaları, yemek odaları, yatak odaları, oturma grupları, modüler mobilyalar, mutfak mobilyaları, bebek, çocuk, genç odaları, çekyatlar, kanepeler ve sehpa takımları gibi ürünleri sergilediğini belirten Alagöz, “Türkiye’de faaliyet gösteren firmalarımızın dışında, yurt dışından getirdiğimiz 200 kişilik yabancı iş adamı heyetini de Adana Mobilya Dekorasyon Fuarı’nda ağırlıyoruz. Mobilyacılık sektöründe lider markaların en güncel ürünlerini ve yeniliklerini sergileyeceği fuarımızda hedefimiz, Türkiye’nin en eski mobilya üretim bölgelerinden biri olan bölgemizin marka değerini yukarılara taşıyarak pazar payını yükseltmek, ülkelerinde sektörün önde gelen söz konusu iş adamlarını katılımcı firmalarımız ile görüştürerek bölge ihracatına önemli katkılar sağlamak” dedi.

Alagöz, ülkemizin önemli mobilya üretim üslerinden Adana’yı fuarcılıkta yakın coğrafyanın önemli merkezlerinden birisi haline getirecek çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

Fuara katılan firmalar ve temsilcilerinin görüşleri

Dimax - Erkan Günay

2017 ürünleriyle fuarda yer alan Dimax’ın firma yetkilisi Erkan Günay, ilgiden çok memnun kaldıklarını belirtti. Günay, “Irak, Cezayir ve Tunus ile bağlantılar kurduk. Yerli piyasa çok kararsız, geziyorlar, beğeniyorlar ama satın alırken karar veremiyorlar” diye konuştu.


Sağlamoğlu Aksesusar - Murat Sağlamoğlu

Hatay’da, Yeni Sanayi Sitesi’nde 20 yıldır kendi imalatları olan yan ürün ve aksesuarlar üreten Sağlamoğlu Aksesuar’ın firma yetkilisi Murat Sağlamoğlu, fuara  gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi. “Fuara gelen standımızı gezmeden gitmiyor” diyen Sağlamoğlu; “Haftada 5 tır ürün satışı gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de Edirne hariç her yere ürün gönderiyoruz. Fuarda Suudi Arabistan, Filistin ve Dubai ile bağlantılar kurarak, 2 konteyner ürün sattık” dedi.


Bıldırcın Furniture - Sercan Bıldırcın

Bıldırcın Furniture, Adana Mobilyacılar Sitesi’nde, 1984’ten beri mobilya üretimi gerçekleştiriyor. Fuara olan ilgiden memnun olduklarını dile getiren Bıldırcın Furniture firma yetkilisi Sercan Bıldırcın; Modern ve Klasik tarzda ürünler ürettiklerini, Dubai ve Irak’a ihracat gerçekleştirdiklerini söylüyor.


Tyana Mobilya - Mustafa Doğru

Niğde’den fuara katılan tek firma olan Tyana Mobilya, kanepe ve koltuk ürünleriyle fuarda yer alıyor. Yurt içi ağırlıklı çalıştıklarını söyleyen firma yetkilisi Mustafa Doğru, “Fuar, öncekilere oranla daha sakin geçiyor. Yabancılarla bağlantılar kurarak, fiyat çalışması yaptık” diye konuştu.


Erikciler Mobilya - Oğuzhan Erikci

Adana’da; yatak odası, oturma grubu ve yemek odası ürünleri imal eden Erikciler, 2017-2018 ürünleriyle fuarda yer alıyor. Fuarla ilgili görüşlerini bildiren firma yetkilisi Oğuzhan Erikci; “Firmaların konseptleri geçen yıllara oranla çok daha güzel. Stantlar dikkat çekici. Fuar, bence son yılların en iyi fuarı. Fuarda Tunus ve Cezayir’den  gelen firma yetkilileriyle bağlantı kurduk. Yeni modellerimizi çok beğendiler” dedi.


Cici Mobilya – Erdal Korkmaz

Mersin’de faaliyet gösteren ve perakende satış yapan Cici Mobilya’nın firma yetkilisi Erdal Korkmaz, “Adana fuarı bizim için çok iyi geçti. Dış bağlantılar kurduk ama maalesef beklediğimiz sonuca varamadık. Mersin’de fuarlara katılıyoruz ama Adana’ya ikinci kez geldik, çok memnun kaldık” dedi.


Talat Mobilya – Talat Uçan

Adana’da, eski mobilyacılar sitesinde, el yapımı klasik aksesuar ve mobilya iskeletleri imal eden Talat Mobilya, fuarda İran ile bağlantı kuran firmalar arasında yer alıyor. Sipariş üzerine üretim yaptıklarını ifade eden firma yetkilisi Talat Uçan, “Fuara ilgiden çok memnun kaldık. Gelip ürünlerimiz hakkında bilgi ediniyorlar. İran’la bağlantılar kurduk” dedi.


Bella Mobilya – Ekrem Çakar

Mersin’de perakende satış gerçekleştiren Bella Mobilya’nın firma yetkilisi Ekrem Çakar, “Fuara ilgi gayet iyiydi. Dış bağlantılar kuramadık ama zaten Irak, Fransa ve Almanya’ya ürün gönderiyoruz. Fuarda, yurt içine perakende satışlar gerçekleştirdik” dedi.


Gönen Kereste – Muzaffer Önen

Adana’da, ağacı işleyerek, çoğunlukla restoranlara satış gerçekleştiren Gönen Kereste’nin firma yetkilisi Muzaffer Önen, “Kudüs ve Tunus ile bağlantılar kurduk. Yurt içinde çoğunlukla restoranlara ve son tüketiciye ürün satıyoruz” ifadeleri kullandı.
Can Tan Tekstil – Can Doğan 

Adana’da, Mobilyacılar Sitesi’nde 12 yıldır üretim gerçekleştiren Can Tan Tekstil’in firma yetkilisi Can Doğan, “Fuara ilgiden çok memnunuz. Suudi Arabistan’la bağlantılar kurduk. Zaten fuara onlara hitap edebilecek ürünlerimizi getirmiştik. Normalde de Ortadoğu’ya ürün gönderiyoruz. Türkiye’de ise 518 noktayla çalışıyoruz” dedi.


Bambu Mobilya – Mustafa Güler

Yozgat’tan fuara katılan tek firma olan Bambu Mobilya, dış mekân ürünleriyle fuarda yer alıyor. Önceki yıllara göre ilginin daha iyi olduğunu söyleyen firma yetkilisi Mustafa Güler, “Yabancı ülkelerle bağlantılar kurduk ama nakliyede sorun yaşıyoruz. Toplam 30 takım satış yaptık, çoğunu da yurt içine yaptık. Yurt dışından Irak’a satış gerçekleştirdik” dedi.


Nuri Usta Ahşap El Oyma Ürünleri – Nuri Akyıldız

Adana’da, Saydam Caddesi’nde faaliyet gösteren Nuri Usta, el yapımı ahşap el oyması ürünleriyle fuarda yer alıyor. Nuri Usta’nın ürünleri fuarın en dikkat çekici ürünleri arasında yer alıyor.Onur Mobilya – Murat Satıcı 


Mersin’de faaliyet gösteren Onur Mobilya’nın firma yetkilisi Murat Satıcı, “Kendi imalatımız olan ürünlerle fuarda yer alıyoruz ve istediğimiz verimi yüzde 60-70 oranında yakaladık. İlgi gayet iyi” dedi.


Olivenza Concept – Emrah Bulut

Mobilyacılar Sitesi’nde, 2008 yılından beri üretim gerçekleştiren Olivenza Concept’in firma yetkilisi Emrah Bulut; “Fuara ilgiden çok memnun kaldık. Irak’a ihracat gerçekleştiriyoruz aynı zamanda Gaziantep’e, Antalya’ya, Kahramanmaraş’a ve Elazığ’a da ürün gönderiyoruz” dedi.


Gökçesan – Bülent İcil

Hatay’da üretim gerçekleştiren Gökçesan Mobilya; yan ürün, mobilya ve aksesuarlarıyla fuarda yer alıyor. Fuardan istediklerini bulamadıklarını söyleyen Gökçesan Mobilya’nın firma yetkilisi Bülent İcil; “Fuarda dış bağlantılar kurduk ama sonuçlanmadı” dedi.


Zen Konsept – Süleyman Karakuş

Mersin’de faaliyet gösteren Zen Konsept’in firma yetkilisi Süleyman Karakuş, fuara ilginin yoğun olduğunu söyleyerek, fuardan beklentilerini karşıladıklarını ifade etti.


Mert Orman Ürünleri – Monza Mobilya – Gökhan Çeviker

Fuarın en dikkat çekici stantlarından olan Mert Orman Ürünleri ve Monza Mobilya standı; ahşap, el yapımı masa ve aksesuarla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Fuarla ilgili görüş bildiren Mert Orman Ürünleri firma yetkilisi Gökhan Çeviker, “Fuara ilgiden memnun kaldık. Mert bir yıllık firma fakat Monza’nın Adana’da 7-8 yıllık bir geçmişi var. Monza olarak, Irak’a ve İran’a ürünlerimizi gönderiyoruz” dedi.

Adana Mobilya - Dekorasyon Fuarı, 30 Ekim Pazar günü saat 20:00’a kadar ziyaret edilebilecek.
HAZIRLAYANLAR: ALİ GÜRELİ - HİLAL ERKAN
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.