Öne Çıkanlar Stevie Awards şarap soğutucu Polimeks Yekta Kopan uzaktan erişim

BIGG, “Çalışma Kültürü Çözümleri”yle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor
Ofis mekanları özelinde anahtar teslim çözümler sunarak kurumsal firmalar için vazgeçilmez bir çözüm ortağı pozisyonunda konumlanan Yüksek Mimar Gürhan Bakırküre’nin kurucusu olduğu Bigg, yeni bir ofis sürecinin tüm kademelerinde ihtiyaç duyulabilecek tüm hizmetleri tek çatı altında üreten bir platform olmasıyla Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Bugüne kadar ING Bank, Şişecam, Deloitte, Roche Türkiye, Burgan Bank, Tosyalı Holding, Inteltek, Altınbaş Holding, Kulüpler Birliği gibi yerel ve uluslararası ölçekteki önemli firmalar için “çalışma kültürü çözümleri” üreten Bigg, farklı disiplinlerden profesyonelleri bir araya getirdiği uzman kadrosuyla işverenlerine "konum stratejisi", "ofis tasarımı", "teknolojinin ofis tasarımına entegrasyonu", "ofis aydınlatma tasarımı ve danışmanlığı", "yapım ve uygulama", "ofis içi iletişim tasarımı", "grafik tasarım ve uygulamaları" ile "taşınma yönetimi" başlıkları altında, yeni bir ofis için A’dan Z’ye ihtiyaç duyulan her konuda hizmet veriyor. Böylelikle işverenlerini yoğun çalışma temposu içinde yeni bir ofis için araştırma yapma, koordinasyonu yürütme, süreci takip etme sorumluluklarından kurtararak, onlar için tüm bu karmaşık ve zor adımları çok kısa süre içinde ve en uygun bütçe ile hayata geçiriyor.

Bigg’in sunduğu bu hizmet paketini, kurumsal firmaları koordinasyonla vakit kaybetmelerini önleyerek, mutlu, verimli ve çalışan odaklı en iyi ofis çözümlere ulaştırmak için oluşturduklarını dile getiren Yüksek Mimar Gürhan Bakırküre “Bigg, çalışma kültürü çözümlerini içeren ve özellikle ofis alanında tüm mekânlarla ilgili bütün bir çözüm paketi üreten bir markadır. Bu markayı yaratmaktaki amaç işin en başından en sonuna kadar bir bütün olarak hizmet vermek ve bu hizmetleri bir uzmanlık çerçevesi içinde sunmaktır. Bunu sağlamak için, süreç içinde ihtiyaç duyulabilecek tüm danışmanları bir araya getirerek ve analizler yaparak bir yol haritası çiziyoruz. İşte BIGG bu danışmanlıkların bütünüdür” diye ekliyor.

Bigg, "Daha Mutlu Ofisler" için çalışanlarla atölye ve anket çalışmaları yapıyor

Çalışan profilinin ve iş yapma biçimlerinin değiştiği günümüzde hem işvereni hem de çalışanları mutlu eden ofisler tasarlamanın işyeri sadakatini artıracağı, motivasyonu yükselteceği, takım çalışmasını daha verimli hale getireceği bilinen bir gerçek. İyi tasarlanmış çalışma alanları daha verimli çalışma performansı anlamına geliyor. Bu bağlamda Bigg, yeni bir ofisin kurgulanma sürecine her kurumsal firmaya kendi özelinde klasik bir mimari şirketin verebileceği hizmetlerden daha fazlasını sunarak, firma çalışanlarını da dahil ettiği süreçlerle çalışanların kendilerini bağlı hissettiği, içerisinde mutlu olduğu ofisler tasarlıyor.

Bigg çalışanların ofis ortamlarından beklentilerini analiz etmek ile sağlıklı, verimli, dinamik ve ergonomik bir ofis ortamının yapı taşlarını oluşturmak amacıyla, ofis çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen bir atölye çalışması ile işe başlıyor. Tıpkı ING Bank Türkiye’nin, İstanbul’un önemli iş merkezlerinden biri olan Maslak’taki 12 katlı genel müdürlük binasının yenileme projesinde olduğu gibi...

Bigg ekibi, 5 ay gibi kısa bir sürede tamamladığı ING Bank Türkiye Genel Müdürlüğü binasında, “Yeni bir mekanın gereklerini de, mevcut mekandaki yetersizlikleri de, en iyi o mekanın kullanıcıları bilebilir!” diyerek bir atölye çalışması organize etti.  ING Bank çalışanlarının katılımıyla gerçekleşen çalışmada anketler dolduruldu, posterler tasarlandı, fotoğraflar çekildi, uzun tartışmalar yapıldı. Yoğun ve eğlenceli bir atölye sürecinin sonunda ortaya çıkan veriler Bigg tarafından hassasiyetle değerlendirilip üzerine beklentiler ve hayaller de eklenerek tasarıma yansıtıldı.

Firma çalışanlarıyla birlikte yürütülen atölye süreçlerinin mekan tasarımlarını bir adım daha öne geçirdiğinin en iyi örneklerinden biri olan ING Bank Genel Müdürlüğü, verimli ve keyifli çalışma için, eğitim alanlarından buluşma mekanlarına, kafeteryadan telefon kabinlerine pek çok sosyal alanla donatılan, mobil çalışma sistemine uygun, dinamik bir anlayışla biçimlenmiş birçok mekansal seçenek sunuyor.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.