Öne Çıkanlar Zücaciye Mersin Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Ali Cin Osman Demirel Güneş Enerjisi Paneli nano ıhlara

Yapı Zirvesi, sektörde heyecan yarattı
Fotograf: Adana Mimarlar Odası Başkanı Bekir Kamışlı ve Mustafa Öncül

Yapı sektörünün tüm taraflarının buluşacağı, sektördeki gelişmelerin ve sorunların masaya yatırılacağı “1. Çukurova Yapı Zirvesi”ne sektördeki oda ve sivil toplum kuruluşlarından tam destek geldi. Ulusal ve uluslararası birçok önemli ismi ağırlamaya hazırlanan Yapı Zirvesi ile ilgili oda ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden HOME&OFFICE CONCEPT Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Öncül, gösterilen ilginin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

HOME&OFFICE CONCEPT Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Öncül, Öncül Sefa İletişim Hizmetleri ve HOME&OFFICE CONCEPT dergisi işbirliği ile 18 Şubat 2015'te Adana Sheraton Otel'de düzenlenecek olan “1. Çukurova Yapı Zirvesi”ni anlatmak için bölgede aktif olarak faaliyet gösteren oda ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarını ziyaret ediyor. Yapı sektörünün tüm taraflarını buluşturarak sektördeki sorunların çözümüne katkı koymak istediklerini belirten Öncül, “Zirve için ziyaret ettiğimiz başkanlarımız bizi gayet olumlu karşıladı ve her zaman yanımızda olduklarını belirttiler. Bu durum bizleri çok mutlu etti. Sektörün sorunlarının yerel, ulusal ve global ölçekte konuşulacağı bu toplantıyı onların desteği ile hep birlikte yapacağız" dedi.

Nesim Ekinci:
Böyle bir zirve sektörün gelişimi için çok faydalı olur 

Adana ve Mersin’in sorunlarının aynı olduğunu belirten Mersin Yapı Müteaahitleri Derneği (MERYAP) Başkanı Nesim Ekinci, bu sorunları ortak bir platformda yerel yöneticilerle birlikte konuşmanın çözümü hızlandıracağını ifade etti. Zirve ile ilgili olarak “Böyle bir zirve sektörün gelişimi için çok faydalı olur. Bizler de üzerimize bir görev düşerse memnuniyetle yaparız” diyen Ekinci, konuşmasını şöyle sürdürdü: Yaşanan imar sıkıntılarından dolayı inşaat yapmak zorlaştı. İmar sorunu çözüldüğü takdirde müteahhitler yaptıkları projelerle kentleri sadece çağdaş yaşam alanlarına kavuşturmakla kalmayıp, yerel yönetimlerin ve genelde kamunun yükünü de hafifletecektir. Bugün, Adana – Mersin rekabetinin yerini işbirliği çalışmalarının aldığını görmek memnuniyet verici. İki kent arasında yapılacak işbirliği bu kentleri daha da hızlı geliştirecektir.

Sedat Gürseli:
Adana’ya hizmet edecek bu projenin içerisinde olmak isteriz

Adana Müteahhitler Birliği Başkanı Sedat Gürsesli, “Adana için güzel bir proje, Adana’ya hizmet edecek böyle bir projenin içerisinde olmaktan memnun oluruz. Bu zirve Adana için düşündüğümüz projelerimizi dile getirmek için güzel bir fırsat. Bizim Adana’nın hem ekonomik hem de kültürel olarak gelişmesini sağlayacak birçok projemiz var. Zirve vasıtası ile bu fikirlerimizi diğer konuklarla konuşup tartışma fırsatı bulabiliriz” dedi.

Bekir Kamışlı:
Çukurova Yapı Zirvesi’nde yer almak bizi memnun eder

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı, Çukurova Yapı Zirvesi’nin hazırlık çalışmalarının ilgili meslek odaları ve STK’ların görüşlerinin alınarak başlanmasının çok önemli bulduğunu söyleyerek, “Düzenlenecek olan bu zirve sadece yapı sektörüne değil, bölgemizin birçok sektörüne katkı sağlayacaktır. Böyle
bir projenin içinde olmaktan çok memnun oluruz, yönetim kurulumuzda bu konuyu ayrıntılı bir şekilde görüşerek zirveye gerekli desteği veririz” diye konuştu. 

Çağkan İnan:
Çukurova Yapı Zirvesi, sektöre olumlu katkılar sağlayacak

İç Mimarlar Odası Adana Şubesi Başkanı Çağkan İnan, düzenlenecek bu zirvenin bölgede faaliyet gösteren iç mimarların sorunlarını anlatmaları ve bu sorunların çözümleri konusunda çok faydalı olacağını düşündüğünü ifade etti. Yapı Zirvesi vasıtasıyla sorunların birinci ağızdan dile getirileceğini ve çözüm önerilerinin konuşulacağını belirten İnan, “Bunun, mesleğimiz ve sektör açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Biz de iç mimarlar olarak bu zirvenin başarıyla yapılması için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

Murtaza Kılçık: 
Sektörümüzün gelişmesi için yapılacak her çalışmayı destekliyoruz

Yapı Zirvesi fikrini olumlu karşılayan Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Murtaza Kılçık, sektörün gelişip ilerlemesi için yapılan bu tarz çalışmaların çok önemli olduğunu belirtti. Kılçık, “AYAMDER olarak 1. Çukurova Yapı Zirvesi’ne büyük bir memnuniyetle destek oluruz. Sektörün sorunlarının masaya yatırılıp çözüm önerilerinin konuşulacağı bu tip toplantıların yapı sektörünün ve bölgemizin gelişmesine önemli katlılar sağlayacağını düşünüyorum. AYAMDER olarak böyle bir zirvede yer almak bizleri mutlu eder” dedi. 

Sidney Rasekh Adana’da

Yapı Zirvesi, ünlü mimar ve kent planlama uzmanı Sidney Rasekh'i ağırlayacak

Kanadalı ünlü mimar, şehir planlamacısı, sürdürülebilir kent planlama uzmanı Sidney Rasekh, “1. Çukurova Yapı Zirvesi”nde, Çukurova bölgesinin yerel yöneticileri, müteahhitleri, mimarları, iç mimarları ve yapı sektörünün tüm profesyon elleri ile bir araya gelecek. 

Kentsel dönüşüm, sürdürülebilir kent yaşamı, kentleşmede kamu ve özel sektör işbirliği, kentleşmenin stratejik planlaması, kent planlaması, emlak ve arazi geliştirme projeleri, emlak projelerinin finansmanı, birbiriyle entegre olabilecek projelerin hazırlanması gibi alanlarda 30 yıldan fazla süre çalışmış olan Sidney Rasekh, yıllar içinde edindiği mesleki birikimlerini dinleyicilerle paylaşacak.

Amerika’nın 50 eyaletinde ve Kanada’da mimar olarak çalışma yetkisi veren Mimarlık Kayıt Kurulu Ulusal Konseyi” (NCARB) sertifikasına sahip olan Rasekh, Amerikan Mimarlar Enstitüsü (American Institute of Architecture) üyesi ve Kanada Kraliyet Mimarlık Enstitüsü (Royal Architectural Institute of Canada) eski üyesi. Ayrıca Sidney Rasekh “Kentsel Sorunlar Komitesi” eski başkanı ve “British Columbia Mimarlık Enstitüsü Konut Komitesi” eski üyesi. Rasekh “Amerikan Mimarlar Enstitüsü Şehir Bölge ve Ulusal Komitesi” üyesi olarak da görev yapmış.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.