Diyelim ki bir seyahate çıkıyorsunuz. Bu seyahatin kaliteli ve istediğiniz gibi geçmesi için nelere ihtiyacınız olurdu? Mesela bir harita, yol gösteren bir kılavuz, harika bir seyahat arkadaşı, iyi bir araç, nereden başlayıp nereye gideceğinizi gösteren planlama vb. detaylar. 

Peki, hayat yolculuğunuzun iyi geçmesi için nelere ihtiyacınız var? Hemen hemen aynı şeylere değil mi? Bu yolculukta gereken bilgilerin çoğunu astrolojik haritanızda bulabilirsiniz. Sonrasında yapmanız gereken, yolculuğun tadını çıkarmak… 

Çoğunuz batı astrolojisini yakından takip ediyorsunuz. Peki, Çin astrolojisini bilenleriniz var mı? Çin astrolojisi (Bazi) ile geleceğe yönelik plan yaparken kaderinizin size sunduklarını göz ardı etmeden hayatı daha kolay kurgularsınız. Akıntıya karşı kürek çekmek yorucudur. Oysa akıntı yönü ile birlikte yol almak, yolculuğunuzun hem keyifli hem de kolay geçmesini sağlar. 

Bazi ile sağlık, kariyer, ilişkiler, karakter yapısı, seçilen meslek, zayıf ve güçlü yanlar gibi pek çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer benzersiz bir düşünme biçiminiz varsa, sanat yanınız ağırlıkta ise o zaman yeminli mali müşavir olmak için çabalamanız size ancak zorluk yaratacaktır. Oysa bu becerilerinizi fark edip reklam veya sahne sanatları ile kendinizi daha fazla mutlu edersiniz. Tek bilmeniz gereken şey doğum tarihiniz… (gün, ay, yıl saat ve doğum yeri)

Çin astrolojisine (kader okuması / bazi) adı verilir. Burç isimleri hayvan isimlerinden oluşur. Her burç kendi içinde elementlere göre beşe ayrılır. Örneğin maymun burcu insanlarında ağaç maymunu, ateş maymunu, metal maymunu farklı özelliklere sahiptir. 

Köpek yılı 16 Şubat 2018'de başlıyor. İsterseniz 2018 köpek yılı genel olarak bize ne getirecek bir göz atalım. 

(Çin burcunuzu merak ediyorsanız tablodan yararlanarak burcunuzu bulabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken bir konu var. Eğer 3 Şubat’tan önce doğduysanız, yani doğum tarihiniz 1 Ocak - 3 Şubat arası ise doğum yılınızı bir eksilterek tabloya bakmalısınız. Mesela 15 Ocak 1971 doğumlu iseniz 1970 yılına bakmalısınız. Burcunuz köpek. Eğer 5 Şubat 1971 doğumlu iseniz domuz burcu oluyorsunuz) 

Değişim yılı 2018 köpek

Her yıl iki element tarafından kontrol edilir. Bu yıl her iki element de toprak. 2018 yoğun bir toprak yılıdır. Toprak elementi meditasyonu, manevi hayatı, inanışları sembolize eder. Köpek ise saldırgandır. Dini ve kültürel nedenlerden kaynaklanan gerilim ve çatışmaların artması mümkün. Uçan yıldız haritasına göre (ortadaki) merkezdeki ateş yıldızı, yangınlar ve patlamaların bu yıl da devam edeceğini belirtiyor. Özellikle Orta Doğu ve Kuzey Kore (Asya) başta olmak üzere tüm dünyada birçok değişikliğe şahit olacağız. 

Getirilen yeni kanunların, hayat tarzı değişimlerinin, doğa olaylarının (genellikle toprakla ilgili, deprem, çökme, çığ gibi…) istihbarat ve koruma konularının öne çıkacağı bir yıl. Kısacası biraz çalkantılı. Özellikle nisan, temmuz ve ekim dönemi enerjiler gergin ve dünyadaki olumsuz birçok olaya davetiye çıkarır nitelikte. Ekonomi anlamında baktığımızda parayı canlandıran ateş elementinin söndüğünü görüyoruz. Yani sıcak paraya ulaşmak her zamankinden daha zor olacak. Üstelik bu durum kısa da sürmeyecek. Çünkü ateş elementi neredeyse 5 - 6 yıl tam anlamıyla ortaya çıkmıyor. Bu durum bazı kurumların, firmaların çöküşünü hızlandırabilir. 

Çin metafiziğinde toprak mide, pankreas, dalak ile hücre ve kasları temsil eder. Kanser sorunu, hücrelerin düzensizliğinden kaynaklanır. Eğer toprak elementi sizin için olumsuz bir element ise ve özellikle toprak cezası adı verilen köpek- keçi- manda yıldızları haritanızda bir arada bulunuyorsa sağlığınıza çok özen gösterip kontrollerinizi aksatmadan yapmalısınız. 

Sindirim problemleri ve hücresel bozulmalara karşılık bu yıl antioksidan kullanımına (özellikle COQ10) daha fazla özen göstermeli, sağlığımızı önemsemeliyiz. Bu arada toprak yıllarında daha fazla kilo alındığını da söylemek isterim. 

2018 yılında Çin zodyağı ne diyor: 

Fare: Karizmatik, akıllı ve yetenekli fareler için üretken ve ödüllendirici bir yıl olacak. Sorunsuz bir üretkenlik olmayacak ama farelerin sorunları önceden görebilme yetenekleri sayesinde kolayca çözümleyecekler. Sahip olduklarına şükretmek ve minnettarlık ona iyi gelecek. 2018 geleceğin temellerini atmak için iyi bir yıl. Nisan fırsatlar için doğru bir ay. Yılın ikinci yarısı daha iyi. 

Manda: Yıl beklenmedik zorluklarla ve baskılarla gelebilir ama ödüllerinin olacağını unutmamaları gerekiyor. Muhafazakar, sadık, çalışkan ve özel insanlar olan mandaları 2018 yılında seyahatler, sosyal ortamlar bekliyor. Yoğun geçecek bir yıla hazırlıklı olsunlar. Yıl boyunca gelir artışı sağlaya
cak pek çok iş ile karşılaşabilirler. Seyahat, sosyal ortamları da düşünerek finansal iyi bir planlama yapmaları gerekir. Nisan, mayıs, eylül ve kasım şanslı ayları. 

Kaplan: İlerleme kaydetmesi için yapması gerekenleri tamamlayacak olan Kaplan, gelecekteki başarıları için bu yıl çok çalışmak zorunda olduğunu bilmeli. Yıllar boyunca mali konularda sıkıntı yaşamayacak olan Kaplan yine de para harcama alışkanlıklarını gözden geçirse yerinde olacaktır. Yeni becerilerin hayatına girmesi için önüne çıkan eğitim ve gelişim fırsatlarını değerlendirmelidir. Şubat, mart, haziran ve kasım ortası şanslı aylardır.

Tavşan: Barışçıl, zeki ve sadık tavşan için 2018 hareketli, büyüme ve ilerleme için fırsatların önüne çıkacağı bir yıl olacak. Mart, mayıs, haziran ve eylül aylarında harekete geçme ve yeni başlangıçlar iyi olacaktır. Kariyer hayatından daha çok kişisel hayatını yoluna koyacak olan tavşanlar yardım istemekten korkmasınlar. Bu yıl destekçileri olacak. 

Ejderha: Ateşli ve iddialı olan bu burç, yıl boyunca karışık ve yorucu bir yıl geçirecek. Geleceğin temellerini atacağı bir dönem yaşayacaklar. İhtiyatla hareket etmesi gerekir. Nisan, haziran, eylül ve kasım aylarında atağa geçmek uygun. Yeni bir yöneliş, farklı alanlarda gelişme mümkün. Fakat planlama ve bütçeleme çok önemli. Risk almak için uygun bir yıl değil. İmza atmadan önce çok düşünmeli ve ince hesaplar yapmalıdır. 

Yılan: Gerçekten çok başarılı bir yıl geçirebilir. Kendini ön plana çıkarmalı ve eksik gördüğü taraflarını tamamlamalıdır. Çok yetenekli olan yılan, bazen bu yeteneklerini sergileyecek enerji bulamaz. 2018 yeteneklerini ortaya koyma zamanı. Doğru bir para yönetimi ile daha iyi mali şartlara sahip olabilir. Nisan, eylül ve kasım şanslı aylar. 

At: Özgürlüğüne düşkün atlar, bu yıl başkaları ile iş birliği içine girerlerse başarılı olacaklar. Tek başına hareket etmek onları yoracaktır. Köpek yılı çabalayan, takım çalışması yapan atları ödüllendirecektir. Ekstra gelirler ve beklenmeyen işler söz konusu. Mart, mayıs, temmuz ve eylül ayları fırsatlar getiren şanslı aylardır. 

Keçi: Köpek yılı biraz zorluklarla geçebilir. Her durumu kontrol etmeyi bırakmalı, 2019 yılının ona getireceklerine odaklanmalıdır. Karşılaşacağı zorluklar onun daha güçlü olmasını sağlayacak ve ona yeni fırsatlar sunacaktır. Nisan, haziran, ekim ve kasım ayları daha iyi. 

Maymun: 2018 yılının maymun için mantrası gözlerini açık tut, uyanık kal olmalıdır. Başkaları ile iletişimlerini sağlamlaştırmalı, etrafında dönen olayları takip etmelidir. Uyumlu olduğu sürece yıl boyunca başarı sağlayacaktır. Mart, nisan, ekim, kasım şanslı aylar. 

Horoz: İyi organize olmuş horozlar için heyecanlı bir yıl geliyor. Bu yıl hedeflerine ulaşma yılı değil, ancak gelecek dönemdeki başarıları için bilgi ve becerisini geliştirme yılı. Tecrübe kazanmaya odaklanırsa daha iyi bir yıl geçirebilir. Yüksek standartlarını düşürmek zorunda kalabilirler. Meditasyon yapmayı öğrenmeleri onları rahatlatacaktır. Mart, haziran, eylül ve ekim şanslı aylar. 

Köpek: Onlar için değişim yılı. Hem profesyonel yaşamlarında hem de kişisel yaşamlarında yenilikler olabilir. Fakat geçmiş hayal kırıklıklarını bırakmalı, iyileştirmeliler. Rekabetçi bir piyasada iş yapmakta zorlansalar bile güçlü maneviyatları ile üstesinden gelecekler. Mart, nisan, eylül ve ekim ayları şanslı. 

Domuz: Bu yıl yeterince hareket etmiyor gibi hissetseniz de, hareketli bir yıl olacak. 2019 ve sonrasındaki yıllara yatırım yapmak için bu yıl iyi değerlendirilmeli. Şubat, mart, ekim ve aralık ayları şanslı. İkinci yarı yıl daha iyi. Bu yıl ek gelirler ve ek işlerle karşılaşabilirsiniz, lüks hayatınızın içine daha çok girebilir. Bütçede planlamaya dikkat. Tasarruflarınızı yatırıma dönüştürebilir, kredi gibi bir yükümlülüğün altına girebilirsiniz.•

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.