Öne Çıkanlar Haşere Kontrol ve Bitki Bakım Hizmetleri Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Taşköprü Adana Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Ufuk VARDARLIOĞLU

Mini Sohbet:  Pelin Akı Emeksiz
Adana’da doğdu. Yeni Lise ve ardından Çukurova Üniversitesi İngilizce Bölümü’nü bitirdi. Çeşitli okullarda öğretmenlik yaptıktan sonra okumaya, yazmaya ve spora daha çok zaman ayırmaya karar verdi. Onun için hobilerini yaşayan insan demek, çok da yanlış olmaz. Kerem ve Emir’in annesi. Halen bir dergide yazı yazmaya ve yurdun çeşitli yerlerinde maraton koşmaya devam ediyor.

Evinize en son aldığınız aksesuar nedir?

Çay bardağı altlığını aksesuardan sayabiliriz sanırım değil mi? Geçen hafta Alaçatı’daydık. Alaçatı pazarından harika mavi - beyaz porselen çay bardağı altlıkları aldım.

Evinizdeki huzur köşesi neresidir?

Mutfakta bir koltuğum var, yanında da üzerinde her daim çiçeğim ve kitaplarım olan mavi sehpam... İşte birazcık uzak kalsam burnumda tüten köşe orasıdır.

Çalışırken masanızın üzerinde kullanmasanız da mutlaka bulundurduğunuz eşyalar var mıdır?

Bardak ve kupa hastalığım var, onlar bana ilham veriyor sanırım. Eğer masada çalışıyorsam da mutlaka o masada çiçek ve kullanmasam da çeşit çeşit kalem olsun isterim.

Çalışırken müzik dinler misiniz?

Genelde çok sessiz ortamı tercih ederim, müzik dinleyeceksem de klasik müzik tercihimdir.

Sosyal medya ile aranız nasıl?

Çok sıkı fıkı! Facebook ilk çıktığında burun kıvırmıştım. Oysa şimdi ona, bana “yazma” keyfini armağan ettiği ve kendimi keşfetmeme olanak verdiği için büyük minnet borcum var.

AVM mi, yoksa cadde vitrinlerini mi dolaşmayı seversiniz?

Tabi ki cadde vitrinlerini... Yeni gittiğim bir şehri sokak sokak gezerek keşfetmeye, şehrin küçük dükkânlarından alışveriş yapmaya bayılırım.

Evinizin dekorasyonunda hoşlandığınız tarz nedir?

Sıcaklığı, samimiyeti ve ruhu olan bir ev, küçük dokunuşlarla kendinizden bir şeyler eklediğinizde zaten eviniz “siz” olacaktır.

Yaşadığınız şehrin dışında sizi büyüleyen ve yaşamak istediğiniz bir şehir var mı?

Ben tam bir İstanbul aşığıyım. Her gittiğimde ilk defa gitmiş gibi aç gözlü olur, İstanbul’u yaşamaya doyamam. Ah İstanbul!

Sizce yüzyılın yazarı kim?

Tabi ki; her cümlesine hayran olduğum Gabriel Garcia Marquez. Işıklar içinde uyusun...

Öğretmenlik mesleğinin yazar kimliğinize etkisi var mı? Didaktik yönünüzü yaşam tarzınız olarak görüyor musunuz?

Olmaz mı? Didaktik halim her yerden sızar mutlaka. Yazdığım, paylaştığım şeylerde okuyana bir şeyler eklemek, farkında olmadan yaptığım bir şey. Öğretmenlik yapmaya devam etmesem de öğretmek içimde baki kalır...