Birçok ilişki yaşamış olmanıza rağmen hiçbirini uzun süre devam ettiremiyor musunuz? Ya da hayallerinizin erkeğini veya kadınını hala bulamadınız mı? İlişkiniz güzel başladı ama aynı güzellikte devam etmiyor mu? Acaba yaşadığınız evin bu durumla bir ilgisi olabilir mi? Feng Shui’ye göre evet. Yaşadığımız evlerin, çalıştığımız iş yerlerinin ardında gizlenmiş olan enerjiler yaşamımıza yansır. Mekândaki enerji akışlarından farkında olmadan etkileniriz.

Feng Shui, mekân enerjilerinin insanlar üzerindeki etkilerini açıklamamıza yarayan bir metafizik bilimidir. İyi enerjisi olan bir mekânınız varsa yani enerjiler pozitifse yaşamınız kolaylaşır. Mekân enerjileri iyi
değilse işte o zaman hayat sizin için zorlaşır.

8 ev ekolünde, Bagua haritası adı verilen tabloya göre güneybatı yönü aşk ve evliliği sembolize eden yöndür. Eğer bir evin güneybatı yönü (kroki çizildiğinde) kayıpsa, bu durum o evde yaşayan kişilerin ilişkilerinde sıkıntı yaşayabileceğinin veya doğru eşi kendine çekmekte zorlanacağının sembolü olabilir. Güneybatı yönünde hızla akan bir trafik varsa veya yüksek gerilim hatları, trafo varsa durum daha da sevimsizdir. İlişkilerde hızlı sonlanmalar, gerginlikler ve incir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden doğan tartışmalar yaşanabilir. Bu durumda yapılması gereken şey, kayıp alanın tamamlanmasıdır. Müstakil evlerde çözüm üretmek daha kolaydır. Apartm anlarda kayıp güneybatı alanını tamamlamak neredeyse mümkün değildir. Uygun düzenlemelerin yapılıp yapılamayacağı ancak mekânın incelenmesinden sonra karar verilecek bir durumdur.

Kişiye özel yapılan analizlerde güneybatı dışında evin ilişkiler yıldızlarına da bakılır. Yatak odasına denk gelen yöndeki yıldızların kişileri nasıl etkileyeceği gözden geçirilir. Yapılabilecek iyileştirmeler yapılır ve öneriler sunulur.

Bununla birlikte sorunlu ilişkilerin tek sorumlusu Feng Shui enerjisinin doğru akmaması değildir. Eğer Feng Shui kaynaklı bir neden yoksa kadersel haritanın incelenmesi ve kişinin ikili ilişkilerdeki tutumu, yaklaşımına da bakılmalıdır. Kadersel harita, kişinin Çin astrolojisine göre çıkarılan haritasıdır. Gün, ay ve yıl bilgisi ile doğum yeri ve saatinden oluşan verilerle ulaşılan haritada kişinin potansiyel şans ve şanssız dönemleri, ilişkilerindeki süreç, yıldız etkileşimleri, bu dönemleri nasıl geçirmesi gerektiği, karakteri, düzeltmesi ve eğilmesi gereken konular gibi birçok bilgiye ulaşılır. Yaratılan bu farkındalıkla hareket edildiğinde, hayat daha kolay ve anlamlı akmaya başlar. Tabi kişi fark ettiği konularda harekete geçerse…

Sevgi, anlayış ve kabullenme daima yolunuzu açacak enerjiler yaratır. Farkındalığınızın arttığı, sevgiyi doyasıya hissettiğiniz bir ay olsun.

Sevgiyle kalın…
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.